Häälimis- ja lugemismäng: "Automargid"

  Mäng on mõeldud eelkõige 5 – 7 aastastele poistele, et tekitada neis huvi lugemise vastu, harjutada häälimist ja hääliku asukoha leidmist sõnas. Aga sobib suurepäraselt mängimiseks ka tüdrukutele. Soovitatav mängijate arv: 7 – 10 last.   EESMÄRGID: Tunneb kuulamise abil ära sõna esimese (viimase) hääliku. Määrab hääliku asukoha (alguses, lõpus, keskel) sõnas. Harjutab sõnade häälimist. Loeb üksikuid sõnu sõnakaartidelt.   VAHENDID: Automargi tähistega kaardid. Tähekaardid (automarkide nimetuste algustähed). Sõnakaardid automarkide nimetustega.   MÄNG (erinevad variandid): Tähekaardid on laual. Iga laps saab automargi tähisega kaardi ning peab pildil oleva automargi nimetuse häälima ja leidma laualt esimese (viimase) häälikuga tähekaardi. Automargi tähistusega kaardid on laual. Iga laps saab sõnakaardi ning peab õige automargi tähisega kaardi selle kõrvale leidma. Kui mängida kogu rühmaga võib lapsed jagada 2 või 3 rühma. Igas rühmas näitab hästi lugeja laps automargi tähistusega kaarti, ülejäänud otsivad oma kaartide hulgast nõutud tähekaardi (esimene või viimane häälik sõnas) ja näitavad seda mängujuhile. Sõnakaarte võib juurde teha. Sel juhul saab rühma 2 või 3 jagada ning hästi lugeja laps näitab igas rühmas automargi tähistusega kaarti, ülejäänud otsivad oma kaartide hulgast sobiva sõnakaardi ja näitavad seda mängujuhile. Jagada lapsed 2 rühma. Jagada ka sõna- ja margitähisega kaardid pooleks. Pooled kaardid ühele rühmale ja pooled teisele. Kes leiab enne igale sõnakaardile sobiva automargi tähistusega kaardi, on võitja. advisable uk web site hosting best providers, which offer good starting point for website hosting in the uk web sites.

Häälimis- ja lugemismäng: "Automargid"

Ingrid Juht, Haapsalu Lasteaed Päikesejänku, õpetaja ja õppealajuh. 26. aprillil 2012
Häälimis- ja lugemismäng: "Automargid"
Häälimis- ja lugemismäng: "Automargid"

 

Mäng on mõeldud eelkõige 5 – 7 aastastele poistele, et tekitada neis huvi lugemise vastu, harjutada häälimist ja hääliku asukoha leidmist sõnas. Aga sobib suurepäraselt mängimiseks ka tüdrukutele. Soovitatav mängijate arv: 7 – 10 last.

 

EESMÄRGID:

 • Tunneb kuulamise abil ära sõna esimese (viimase) hääliku.

 • Määrab hääliku asukoha (alguses, lõpus, keskel) sõnas.

 • Harjutab sõnade häälimist.

 • Loeb üksikuid sõnu sõnakaartidelt.

 

VAHENDID:

 • Automargi tähistega kaardid.

 • Tähekaardid (automarkide nimetuste algustähed).

 • Sõnakaardid automarkide nimetustega.

 

MÄNG (erinevad variandid):

 • Tähekaardid on laual. Iga laps saab automargi tähisega kaardi ning peab pildil oleva automargi nimetuse häälima ja leidma laualt esimese (viimase) häälikuga tähekaardi.

 • Automargi tähistusega kaardid on laual. Iga laps saab sõnakaardi ning peab õige automargi tähisega kaardi selle kõrvale leidma.

 • Kui mängida kogu rühmaga võib lapsed jagada 2 või 3 rühma. Igas rühmas näitab hästi lugeja laps automargi tähistusega kaarti, ülejäänud otsivad oma kaartide hulgast nõutud tähekaardi (esimene või viimane häälik sõnas) ja näitavad seda mängujuhile.

 • Sõnakaarte võib juurde teha. Sel juhul saab rühma 2 või 3 jagada ning hästi lugeja laps näitab igas rühmas automargi tähistusega kaarti, ülejäänud otsivad oma kaartide hulgast sobiva sõnakaardi ja näitavad seda mängujuhile.

 • Jagada lapsed 2 rühma. Jagada ka sõna- ja margitähisega kaardid pooleks. Pooled kaardid ühele rühmale ja pooled teisele. Kes leiab enne igale sõnakaardile sobiva automargi tähistusega kaardi, on võitja.

Häälimis- ja lugemismäng: "Automargid"
Häälimis- ja lugemismäng: "Automargid"
Häälimis- ja lugemismäng: "Automargid"
Discover good uk internet hosting service providers in the professional servers easy websites hosting in the uk website hosting providers review top 10 uk web best hosting companies present some choices, which offer topping quality website and domain uk web site hosting server services in the UK and in the Great Britain. Easy to use, best website hosting services suggestion best 5 of web hosting websites solutions provided by top site hosting company what is the best web hosting site in the internet services.
Lasteaiaõpetajale, õpetajaks õppijale ja lapsevanemale
TLÜ PS alushariduse osakond, Räägu 49 11311 Tallinn, tel: 6391 750,