Autorid: Pärnu lasteaed Mai õpetaja Kaidi Truus,liikumisõpetaja pedagoogmetoodik Ly Akenpärg


 POISTEPÄEV — juba 5. aastat teavad Mai lasteaia kooliminevad poisid, et neid ootab talvel ees päev, mis on väga eriline. Sel aastal oli see 19. jaanuar, kui peaaegu 30 poissi tuli hommikul lasteaeda seljakotis taskulamp ja treeningriided. Hommikul kell 9 kogunesid poisid saali poistepäeva avamisele, et  tutvuda päevakavaga ja  laulda koos laulu „Rammumees“, mille autor on lasteaia muusikaõpetaja Kairi Kuusk.


poisid2 Kõigepealt asuti hämarates ujularuumides taskulampide valgel orienteeruma. Ülesandeks oli leida üles oma nimega papptaldrik. Ujula oli nagu muinasjutuloss, kõikjal põlesid küünlad, isegi basseinis oli imepärane küünalatuledes saareke. Ujumisõpetaja Margot Enniko kutsus kõiki lapsi jälgima sillerdavat vett  – see oli tõesti imeline!

Miks oli vaja leida papptaldrik? Iga poistepäeva üheks osaks on meisterdamine. Kõik lapsed on tuttavad vahva muinasjututegelase KRÕLLIGA, nii valmistaski iga poiss õpetaja Sirje Tattar`i eestvedamisel endale oma krõlli.

Järgmine üllatus oli iga poisi suur unistus – Pärnu Motopoe külastamine. Sõbralik poe pere näitas lastele kõiki mootorsõidukeid: tsikkleid, HTV-sid, isegi uhke Harley sadulasse sai istuda. Lapsed proovisid pähe erinevaid kiivreid, ohutus ikkagi eelkõige. Põnevust lisas poistele võimalus ise keerata süüteküünlaid ja panna isegi silindreid kokku. Külaskäiku jääb igale poisile meenutama motokataloog.poisid1

Pärast lõunasööki asusid noored mehed  jälle teele. Seekordne tee viis Lääne Prefektuuri Pärnu kordoni. Enne veel kui jõudsime väravateni astus meile vastu Pärnu kordoni juht piirivalvekapten Erki Timusk tervitades meid südamlikult. Õues ootasid piirivalvurid, kes jagasid poisid kolme gruppi. Poistele tutvustati piirivalvurite töid ja toimetusi. Elevust tekitas piirivalvekoerte oskuste demonstreerimine.. Koerad olid ülitublid, allusid igale peremehe korraldusele. Laste arvukatele küsimustele vastasid piirivalvurid hea meelega. Selgitati, miks on vaja koeri, kuidas neid toidetakse ja kus nad magavad.

Järgmiseks tutvustati poistele piirivalvebussi. Poisid said vaadata suure binokliga, puhuda alkomeetrit ja panna tööle vilkurid ja sireen. Samaaegselt sõitis platsile mootorsaan, mille taga oli kelk. Nüüd oli poistel võimalus kordamööda nautida kelgusõitu.

Kolmas koht mida lapsed külastasid oli relvatuba. Poistel lubati kõiki relvi kätte võtta, mis olid väga rasked. Piirivalvur rääkis lastele miks kasutatakse näiteks raketipüstolit ja kuidas päästa merejääl hädasolijat. Samuti said lapsed lähemalt uurida käeraudu ja kuulivesti.

Edasi seadsime sammud Tammsaare tänava Tennisehalli poole. Seal panime selga spordiriided. Poisse juhendasid tennisehalli direktor Tiina Post ja treener Raul Kukk.  Peale erinevaid soojendusharjutusi said kõik poisid endale reketi ja tennisepalli, et alustada tennisemänguga. Ehk sai just täna mõni poiss tennisepisiku.

Jõudes tagasi lasteaeda ootas poisse saalis pidulik õhtusöök koos kooliminevate tüdrukutega. Pidulisi tervitas poistepäeva  lõpetamisel liikumisõpetaja Ly Akenpärg ja lasteaia direktor Anne Virula, kes tunnustasid lapsi ja jagasid nende rõõmu.  Kõigile poistele jääb seda päeva meenutama poistepäeva voldik.

Pärast tordi söömist tantsiti valsitakti saatel.  Nii mõnigi poiss ütles, et täna oli mu elu õnnelikum päev.

Pärnu Lasteaed Mai tänab Pärnu Motopoodi, Lääne Prefektuuri Pärnu kordoni, Pärnu Tammsaare Tennisehalli väga meeldiva ja sõbraliku vastuvõtu eest.

poisid3