Autorid: Kärstna Kooli Tõrupesa rühma õpetajad Aili Torokvei ja Aire Kotov


Kärstna koolil on suur võimla, kus saab suurepäraselt korraldada valla viie lasteaia lastele ühisüritusi. Meie oleme korraldanud iga aasta liikumispäevi. Seekord otsustasime läbi mängu midagi õpetlikku teha ja nii sai meie teemaks: Turvaliselt tänaval.


tanav1 Päeva hüüdlauseks oli: Õnnetust on lihtsam ära hoida, kui tagajärge likvideerida! Sissejuhatuseks esitasid Kärstna lapsed näidendi „Sebra ja valgusfoori saamislugu” .

Seejärel  läksime kõik  Autokooli. Autokoolis käis lastel külas valla politseinik, kes rääkis: ohtudest tänaval, helkuri vajalikkusest; miks on autos vaja kinnitada turvavöö; tutvusime tähtsamate liiklusmärkidega. 

Viisime läbi ka munakatse. Eesmärgiks oli selgitada lastele, miks peab jalgrattaga sõites kandma kiivrit. Igast lasteaiast sai üks laps  ka ise katse läbi teha. Oleks ainult mune rohkem olnud.

Iga laps sai valmistada endale ka helkuri. Olime lastele joonistanud erinevad kujundid helkurpaberile, laps lõikas ise välja ja pani nööri taha.

Seejärel toimus L/M: ”Tänaval” – selleks jaotasime saali ühe osa tänavaks, kus olid erinevad punktid, mis läbida tuli. Kõik lapsed läbisid punktid esimest korda koos  õpetaja Ailiga ja siis läks iseseisvaks sõiduks. Igas punktis oli meie meeskonnast üks täiskavanu lapsi juhendamas, märke hoidmas ja reguleerimas valgusfoori. 

Liiklusmärgid teel:

1-valgusfoor –  laps jälgib, mis tuli põleb ja siis saab edasi sõita

2-asula märk-kiirus maha

3-lapsed teel; peatu ja anna teed

4-jalakäijate reguleerimata ülekäigurada

5-bussi- või trollipeatus

6-anna teed  ja peatee

7-õueala ja sissesõidukeeld

Seejärel mängiti liikumismänge:  ”Värvilised autod” (papptaldrikud rooliks), ”Öö ja päev” (rooliga lapsed, autojuhid) ja  ”Kiire ja aeglane”.tanav2

Pärast organiseeritud mänge said lapsed  vabalt kasutada  kõiki spordivahendid ja süüa värsket puuvilja.  Iga lasteaed sai koju kaasa  koti, milles olid kingituseks kleepsud, puzzle -Lapsena liikluses ja  raamatud. Sellise toreda kingituse eest oleme tänu võlgu Sirli Leierile Pärnu Teedevalitsusest. Meie lasteaia poolt sai iga maja tänukirja ja  kaks pudelit tervislikku allikavett.

Vaadates laste rõõmsaid ja õhetavaid nägusid; arvame, et meie üritus läks korda.

tanav