Pärnu Lasteaed Mai õpetaja- metoodik Kristel Arro


Pärnu Lasteaed Mai 8. ja 4. rühmal oli suurepärane võimalus osaleda Kilingi- Nõmmes orienteerumispäeval „Otsime loomi“. Kutse tuli Kilingi- Nõmme Lasteaia „Krõll“ õpetajatelt projekti „Nutiküürust priiks!“ raames.


Osalevad meeskonnad koosnesid neljast lapsest ja kahest õpetajast. Nii toimusid kogu eelneva nädala vältel rühmades ettevalmistused, et pädevat meeskonda kokku panna. Lahendati erinevaid ülesandeid, ristsõnu, mõistatusi. Hääliti ja laoti sõnu, nuputati, mängiti, joosti ja võisteldi. Reede hommikuks olid meeskonnad koos ja sõit Krõllidele külla võiski alata.

Koos Lasteaed Maiga sõitis Kilingi- Nõmme ka Pärnu Liblika Lasteaia meeskond. Bussisõit oli rahulik ent ootusärev. Mõned lapsed magasid, mõned mängisid kaarte, mõned vestlesid vaikselt või vaatasid aknast välja.

Kilingi- Nõmme Suveaias ootasid meid Krõll ja Triinu. Tervitussõnad linnapealt ja lasteaia direktorilt kaasa saadud, juhised tähelepanelikult kuulatud, suundusime pikas rongkäigus RMK Metsamajakese juurde. Et tee pikk ning igav ei tunduks õpetasid Krõll ja Triinu lastele toreda rütmisalmi, mida iga natukese aja tagant valjuhäälselt lauldi.

 

Anna mulle käsi, lähme üheskoos.

Sõber ära väsi, rändamise hoos.

Üks, kaks, üks, kaks- tee jääb aina lühemaks,

Üks, kaks, üks, kaks- tee jääb aina lühemaks.

Metsatukas ootasid lapsi metsasukad: jänes, siil, rästik, oravad, rebased, konn, sipelgas, ämblik, karu. Iga looma juurest startis kaks meeskonda. Lasteaed Mai 8. rühm alustas eelnevalt loosiga saadud jänese juurest ning meie kaaslasteks olid lapsed Otepää Võrukaela lasteaiast, 4. rühma kaaslasteks aga Keila Vikerkaare lasteaia samavanused lapsed ja nemad alustasid rebaseuru juurest. Ülesandeid täites liiguti kaardi järgi järgmise looma juurde.

Jänese pesa juures lahendasime piltristsõna ja hüppasime jänesehaake; rästiku juures mängisime saba tagaajamise mängu ning kuulasime helisid; oravate juures kiigutasime käteräti sees käbisid ja ragistasime ajusid orava lemmiktoitude üle; karu katsus meiega jõudu vägikaikaveos ja tasakaalupingil; ämblik tahtis näha, kas oleme head ning kavalad läbi ämblikuvõrgu ronijad. Kes võrku takerdus, see pani kellukese helisema ja ämblik muutus väga ärevaks. Rebaste uruümbrus vajas tõsist koristust rämpsust ja pärast tuli ka sõnad tähtedest kokku laduda. Konn lasi erinevate liigikaaslaste krooksumisi ja näitas nende pilte, samuti sai selgeks konna eluring. Sipelgapesas panime kokku pusle sipelgatest ja kõndisime mööda köit tatrakotike pea peal. Siil võimles meiega parema rühi kujundamise, nutiküürust lahtisaamise eesmärgil. Kujundasime endale häälte CD- plaadi.

Aeg möödus linnutiivul, väsimust ei pannud tähelegi!

Kõigi loomade juures käidud, kogunesime taas rivvi ja alustasime tagasiteed Suveaeda. Kuigi samm oli aeglasem, väsinum ja töntsim, laulsid kõik valjusti sama matkalaulu kuid viimased read luuletati kohe ümber. Nii kõlas tagasiteel laul hoopis selliselt:

Anna mulle käsi, lähme üheskoos.

Sõber ära väsi, rändamise hoos.

Üks, kaks, üks, kaks- kõht läheb aina tühjemaks,

Üks, kaks, üks, kaks- kõht läheb aina tühjemaks.

Väsinult kuid rõõmsalt jõudsime Suveaeda tagasi ja siis saigi süüa. Kokad olid valmistanud supi ja imemaitsva kringli. Kõhud täis jätkus lastel lusti ja jõudu veel joosta, mängida ja õunu pugida.

Sõpradele Keilast ja Otepäält ning võõrustajatele Kilingi- Nõmmest viimased kallistused tehtud asusime koduteele.

Oli väga tore, hariv ja lõbus päev!

Aitäh Kilingi- Nõmme Krõllid!


Vajuta pildil, et näha neid suuremalt.

[robo-gallery id=”341″]

 

Comments are closed.