Põlva Lasteaed Lepatriinu Rohetriinude rühmas oli septembris käimas VÄLIKÖÖGI projekt, mille  eesmärgiks on toetada õues- ja projektõpet, võimaldada loov- ja rollimängu ning võimalust avastada, uurida ja katsetada, kuidas erinevate looduslike materjalidega köögis kokata. Luua HOOVILUST, mis on meie lasteaia selle õppeaasta motoks.  

Õpetajate eestvedamisel ja lastevanemate abiga valmis põnev ja loovust arendav mängukoht õues, mis pakub palju vabadust ja mängulisust igas vanuses lastele, kus kõik on nagu päris, kuid samas inspireeriv ja väljakutseid pakkuv.

Oma väliköögi rajamisel panustasime taaskasutusmaterjalidele: vanad narivoodid, potid-pannid, kulbid, lusikad, elektri-ja mikrolaineahjud ….

21. septembril avati Rohetriinude väliköök, millest võttis osa kogu Lepatriinu pere. Iga rühm tõi külakostiks looduslikust materjalist tordi.

 “Kõige tähtsam on aga lapse uhke tunne, kui ta saab öelda, et MINU PERE tegi. Rohetriinude pere meisterdas lastele ÕUEKÖÖGI!” need olid direktori Kätlin Kaljase sõnad avamisel.

Suur tänu kõigile, kes aitasid ehitamisel kui ka köögi sisustamisel.

Põlva Lasteaed Lepatriinu Rohetriinude õpetajad:
Anne Vanahans
Karin Kalson-Repp