Oma muljeid Soome lasteaiaõpetajate päevadelt jagas I kursuse üliõpilane Laura Nelli Johanna Kajanus.

Vaade Joensuu linnale ja peakirikule

Olin meeldivalt üllatunud kui minule, alles TPSis õpinguid alustanud üliõpilasele,  tehti  ettepanek  osaleda 24.-25. septembril Soomes Joensuus Lasteaiaõpetajate päevadel. Osalesin  Eesti Lasteaednike Liidu esinduse koosseisus soome keele tõlgina.  Selline kena võimalus tekkis tänu sellele, et räägin soome keelt. Minu isa on soomlane ja olen  ise ka sündinud ja elanud Soomes. Reisin  praegugi veel  tihti Eesti-Soome vahet ja seetõttu  saan  oma  keele oskust  pidevalt praktiseerida.

Soome lasteaiaõpetajate päevad , mida korraldatakse iga kahe aasta järel, toimusid juba 34 korda  ja seekord siis Põhja-Karjalas Joensuus.  Üritusel osales kokku 800 lasteaiaõpetajat või valdkonnas aktiivselt tegutsevat inimest. Viibisin esimest korda Põhja- Karjala 73 tuhande elanikuga maakonna  pealinnas Joensuus.  Linn asub looduslikult kaunis kohas ümbritsetuna järvede ja metsadega. Ilusas linnas elasid ka sõbralikud ja abivalmis inimesed. Joensuu linnapea Kari Karjalainen, kes aasta alguses valiti linna laste poolt  ”kuningaks”, avaldas oma tervituses külalistele headmeelt selle üle,  et selline üritus  just nende linnas toimub ning  mille õnnestumine on linnale omamoodi väljakutseks.

Vaade Joensuu Raekojale

Soome Lasteaiaõpetajate Liidu esinaine Anne Liimola pidas  Joensuud väga sobivaks  kohaks  lasteaiaõpetajate päevade läbiviimiseks, kuna keskkond toetab igati selle aasta  motot ” Liikumise ilu ja looduse lummus”. Anne Liimola rõhutas, et lasteaiaõpetajate päevad  pakuvad võimaluse kohtuda heade kolleegidega, saada juurde uusi sõpru  ja kogeda ühtekuuluvustunnet, kuulata huvitavaid ja arendavaid loenguid.

Väga huvitavate loengutega esinesid Tampere Ülikooli professor Eeva Hujala, kasvatusteaduste emeriit professor Jorma Eino Enkenberg,  Ida-Soome Ülikooli professor  Seppo Knuuttila  jmt. Oma praktilisi kogemusi oli võimalik täiendada arvukates töötubades.

Õhtune kultuuriprogramm viidi läbi Ilosaarel, kus esinesid jazz muusikud, Arto Pippuri jt. Kuna soomlased on  tuntud karaoke austajad, siis ei jäänud ka see pidu ilma karaoketa ja kõik vabatahtlikud said laulda. Kogu üritus oli väga hästi kavandatud ja läbi viidud ja pakkus osalejatele rohkesti lõõgastust.

Lasteaiaõpetajate päevad olid minule täiesti uudne ja meeldejääv kogemus, kus lisaks erialastele teadmistele kinnistus minus arusaam eriala õiges valikus.

Tekst:  Eva Tulvi