Autor: Anna Irjas, TPS kolmanda kursuse üliõpilane

10.novembril toimus lasteaiaõpetaja eriala kolmandal kursusel õppejõud Gled-Airiin Saarsoo juhendamisl kodukultuuri ja käsitöö didaktika aine raames väga huvitav praktikum. Tudengitel paluti ette valmistada teemapidu, mida nad tulevikus lasteaeda tööle asudes samuti läbi viia saaksid.

Allikas: https://images.unsplash.com

Üliõpilased jagunesid viide gruppi ning seega tuli pidusid samuti viiest erinevast teemast: Tsirkus, Merepidu, Meistrimeeste pidu, Südamlik sõbrapäev ja Kosmos. Üliõpilaste ette valmistada olid  nii  teemakohased kaunistused kui ka suupisted lauale.

Tsirkuse peolised olid kaunistusteks/kostüümideks teinud endale erinevate loomade maskid ning nende tehtud võileivatort oli kaunistatud paprikamosaiigist laotud tsirkusetelgiga.

Merepeo tegid eriliseks omanäolised kutsed, milleks oli kiri pudelis. Samuti püüdis pilku hiigelsuur võileib, mis oli tehtud paadikujuliseks, kusjuures aerudeks olid pandud paprikaviilud. Iga joogiklaasi ehtis vahva pisike päevavari.

Meistrimeeste peol oli sügav tagamõte: koos lastevanematega oli lasteaeda uuendatud ning nüüd tähistati seda. Ka küpsisetort oli valminud koos: iga laps, lapsevanem ja õpetaja oli pannud ühe küpsise paika, et tõdeda lõpuks, et kui kõik teevad koostööd, saab kõik lihtsamini ja kiiremini valmis. Huvitav oli ka dipikaste paigutus, mis oli alusele valatud pintslikujuliseks.

Südamliku sõbrapäeva ettevalmistajad olid muretsenud teemale vastavalt ilusa punase laualina ning nende laual põlesid küünlad, mis tegid kogu olemise väga hubaseks. Võileivad ning salvrätid olid lõigatud südamekujulisteks ning seina ehtis samuti salvrätist lõigatud poisterivi, kes üksteisel käest kinni hoidsid.

Kosmosepeol olid kaunistusteks värvitud penoplastist tehtud päike ja kuu. Toidud olid planeetide ja tulnukate moodi ning kogu laud oli kaetud komeedi kommidega. Selle peolaua ettevalmistanud tudengid kandsid ka hõbepaberist valmistatud kosmosemütse, et tulnukad ei saaks nende mõtteid lugeda. Mänguks oli võetud vana hea „Haned, luiged, tulge koju“ ning see kosmoseteemaliseks ümber tehtud. Selle uus nimi oli „Astronaudid, kosmonaudid, tulge koju“. Seda hüüab laps, kes on mängult NASA direktor ning kutsutavad vastavad: „Ei saa tulla., Saturn on ees!“.

Kui kõik olid oma pidu tutvustanud, asuti kosmilise muusika saatel suupisteid maitsma. Teemapraktikum andis üliõpilastele mõnusa loovuselaengu tulevaseks tööks ja oli kenaks vahelduseks  igapäevastele  akadeemilistele  loengutele.